12. 8. 2013

BPA – reálné nebezpečí, nebo jen nafouklá bublina?

Všem, kteří doufají, že v tomhle článku dostanou odpověď, ušetřím čas hned na jeho začátku – já nevím. A pokud se o tuhle oblast trochu zajímáte, zřejmě už víte, že v tuhle chvíli vám to neřekne asi nikdo. Probíhají výzkumy s rozdílnými výsledky, a kdo má pravdu, ukáže až čas. V podobných situacích je ale asi nejlepší vzít to „možná“ jako zvednutý varovný prst a zapojit selský rozum, který říká, že principem předběžné opatrnosti nic nezkazíte.

Celý článek »

4. 12. 2008

Důvěřuj, ale prověřuj… e-shopy

Letos jsem se rozhodla vyhnout předvánočním tlačenicím v obchodech a využít další výhody, které moderní doba nabízí – nákupu dárků přes internet. A překvapivě to docela funguje – bohužel až na výjimky. A jelikož nemám ráda, když se z důvěřivých lidí dělají blbci, ráda bych vás varovala, kde se vám to může stát.

Celý článek »

22. 3. 2008

Desítka programů Běžného Franty Uživatele

Honzíkova snaha zavléci mě do virtuálního světa je roztomilá, ale podlá. Je mi jasné, že namísto upřímné touhy sdílet se mnou další nehmatatelný prostor se mě snaží úplně sprostě zabavit, abych nebrblala, když se každý den po večeři nenápadně přesune ke své křemíkové krásce. Dobrá, proč na tu hru nepřistoupit – on jednou pochopí, že Běžného Frantu Uživatele prostě nepředěláš :)

Celý článek »

27. 11. 2007

Důvěra a nevěra

Téma, jehož i lehké naťuknutí velmi pravděpodobně vyprovokuje vášnivou výměnu názorů mezi partnery, která jen zřídkakdy skončí konsenzem. Ale proč? Není to přece závažné životní téma jako rozhodování rodičů o ukončení života nenarozeného dítěte (nebo chcete-li plodu), nejde ani o svobodnou volbu pro eutanázii či existenci trestu smrti. Nevěra je téma daleko obyčejnější, daleko méně závažné, ale přesto je výrazně běžnější součástí životů nás všech než ty tři výše uvedené.

Celý článek »