11. 11. 2007

Škatulata, hejbejte se

Jestli Londýn něčím trpí, tak je to nedostatek přívětivých rodin pro mezinárodní studenty. V posledních týdnech se totiž mezi mými spolužáky rozmohlo nedobrovolné hraní jinak oblíbené dětské hry „škatula, hejbejte se“ – nebo mi to tak alespoň připadá. Příliv zahraničních studentů se zřejmě stal tak nevyčerpatelným zdrojem, že se k němu podle toho místňáci začali chovat. I když abych nekřivdila, možná je mnohdy vina i na straně vzděláníchtivých studentů.

Má rodina se naštěstí ukázala být jednou z těch spolehlivých, takže mě osobně se stěhování netýká. Naopak. Místo původně osamělé obyvatelky celého prvního patra se teď o koupelnu dělíme hned tři. Boj se sprchou se v důsledku toho ukázal být menším problémem než boj o sprchu, potažmo o celou koupelnu. Díky těsné blízkosti mého pokoje a koupelny tento boj naštěstí pravidelně vyhrávám, odplatou od spolubydlících však dostávám pravidelné dávky nočního splachování WC, které je k mému pokoji bohužel stejně nebezpečně blízko.

Výrazně veselejší jsou potyčky v kuchyni, vůči které jsme teď ve značné převaze (6–8 lidí v závislosti na tom, kolik členů domácnosti je aktuálně doma). Naštěstí mám po ránu náskok z koupelny, takže kuchyni vyklízím se snídaní v ruce přibližně ve chvíli, kdy mé dvě spolubydlící bojují o toastovač a konvici na čaj. Na cestu do školy se už ale vydáváme společně, což pro mě sice znamená pár minut čekání navíc, pro ně ale dojídání za pochodu.

U lednice a sporáku se všechny tři srážíme ještě jednou, a to večer a navíc záměrně. Je to sice docela dřina ukuchtit u rohového sporáku tři různá jídla (každá si vaříme sama), ovšem díky tomu už jsem ochutnala spoustu tureckého jídla a musím přiznat, že vařená zelenina nemusí být vždycky úplně odporná. Ono nakonec snad bude mít to spolubydlení na můj životní vývoj docela pozitivní vliv.

2 komentáře k “Škatulata, hejbejte se”

  1. [1] pAVEL HIRMAN | 5. 8. 2013 v 18.12

    dobry vecer zajima me o cem je detska hra skatulata hejbejte se zda byste mi mohla vysvetlit pravidla.
    Dekuji

  2. [2] pAVEL HIRMAN | 5. 8. 2013 v 18.15

    uz to vim