25. 10. 2007

Kde končí zabydlenost a začíná nepořádek

Když jsem poprvé vstoupila do domu své zdejší hostovské rodiny, byla jsem připravená na nejhorší. Můj bratr, který před pár měsíci obýval stejný pokoj jako teď já, mě totiž předem varoval – ale realita mé očekávání stejně dost předčila. Přes všechno dobré, co můžu o svých domácích říct, jim totiž jedno prostě odpárat nejde: na pořádek si opravdu nepotrpí.

Přiznám se, že jsem docela pořádkumilovný člověk, a tak mi chvíli trvalo, než jsem si na zdejší „prostředí“ zvykla. Fakt, že si ráno nemám kam sednout se svou snídaní jsem sice akceptovala poměrně rychle, déle mi to ale trvalo se schody. Cesta po nich (zejména směrem dolů) se totiž v důsledku zúžení stává každodenním dobrodružstvím, je ale pravda, že především po ránu mě to kličkování zvládá dokonale probrat.

Nejvíc trpí moje dušička v kuchyni, kterou je možné zahlédnout v uklizeném stavu jen vzácně. Třikrát týdně (!) ji sice dokonale vycídí jedna milá docházející slečna, hned po jejím odchodu se ale na kuchyňské lince začíná vrstvit použité nádobí, zbytky jídla, telefony, knihy, noviny, léky i takové drobnosti jako peníze, neproplacené šeky či dokonce přenosná televize. Přesně na tuhle chvíli já čekám a odhodlaně se vydávám uvařit si večeři, protože jen a pouze tehdy mám jistotu, že všechny připravené suroviny nezablublají do spodních vrstev dřív, než je stihnu přetvořit na stravitelnou potravu…

Napadlo vás při čtení, jak by asi v takovéhle domácnosti fungoval někdo se skutečnou obsesí? Těžko. Mám tu možnost sledovat to každý den na své spolubydlící, a řeknu vám, chvílemi je mi jí docela líto. Vyžaduje to notnou dávku sebezapření a opravdu hodně antibakteriál­ního gelu.

2 komentáře k “Kde končí zabydlenost a začíná nepořádek”

  1. [1] HoT | 26. 10. 2007 v 18.25

    Z deníku slaměného vdovce. Autor bestselleru „Velká babiččina toastová kuchařka“ přichází s novým hitem sezóny. „Míchaná vajíčka na 1024 způsobů.“ Kniha od skutečného znalce v oboru psaná na základě osobních intenzívních zkušeností. Přes tisíc jedinečných receptů pro každý den. Vhodné i jako dárek pod stromeček – obsahuje speciální sekci „Míchaná vajíčka na štědrovečerní tabuli“. A teď pozor, pro prvních 1024 kupujících máme jako bonus zcela zdarma kapesní příručku „K čemu všemu se hodí kečup“. Již brzy u vašich knihkupců!

  2. [2] Zuzik | 31. 10. 2007 v 21.07

    Tak tady vidím jedno rozumné řešení. Vůbec nevycházet z pokoje. Místo ledničky igelitový pytlík zavěšený na provázku ven z okna (nikdo ti to nesní, pokud tedy provázek nebude dost dlouhý a nedosáhne o patlro níž)… No a jídlo si vařit po studentském způsobu – instantní polévku zalévat horkou vodou z kohoutku, párky ohřívat v rychlovarnéí konvici atd., fantazii se meze nekladou;o)