31. 10. 2007

Definice virálního marketingu

úvodu k této rubrice jsem krátce nastínila, kam virální marketing jako marketingová technika patří. Nyní už je na čase představit ho podrobně, k čemuž obvykle dobře slouží definice. Z poměrně pestré nabídky jsem vybrala tři – ani jednu z nich sice nepovažuji z hlediska objasnění podstaty virální marketingu za ideální, jejich kombinace už ale poskytne hrubou představu i úplně nezasvěcenému čtenáři.

Celý článek »

28. 10. 2007

Kde dávají lišky dobrou noc

V pátek jsem se nechala ukecat a vyrazila se dvěma kamarádkami poznávat noční život v Londýně. Vypila jsem při ní své asi třetí (a rozhodně nejdražší) pivo v životě (mimochodem stejně hnusné jako ty předtím) a odnesla si několik cenných zkušeností, které jsou pro noční život v cizí zemi rozhodně nepostradatelné.

Celý článek »

25. 10. 2007

Kde končí zabydlenost a začíná nepořádek

Když jsem poprvé vstoupila do domu své zdejší hostovské rodiny, byla jsem připravená na nejhorší. Můj bratr, který před pár měsíci obýval stejný pokoj jako teď já, mě totiž předem varoval – ale realita mé očekávání stejně dost předčila. Přes všechno dobré, co můžu o svých domácích říct, jim totiž jedno prostě odpárat nejde: na pořádek si opravdu nepotrpí.

Celý článek »

21. 10. 2007

Virální marketing

Když nastal čas se rozhodnout pro téma diplomové práce, měla jsem už dávno jasno. Už ani nevím, kdy mě virální marketing poprvé oslovil, ale pár let zpátky to už bude. Tehdy jsem poprvé začala pátrat po jeho možnostech, využití a doporučeních těch, kteří jej už vyzkoušeli. Musela jsem se ale ponořit do zahraniční literatury, protože v Čechách byl virální marketing doslova ještě v plenkách. Ale pěkně za těch pár let povyrostl a nyní se stává oblíbenou marketingovou metodou mnoha společností. A protože stále nemám pocit, že by o něm byl v češtině dostupný ucelený text, rozhodla jsem se rozpreparovat svou diplomku a postupně ji tu ve zvláštní rubrice zveřejnit.

Celý článek »

18. 10. 2007

Za vším stojí rýma

Dnes odpoledne na mě čekal před dveřmi mého pokoje ve váze svazek červených růží. Proč? Jen tak, domácí mi prostě chtěla udělat radost. A přiznám se, dneska jsem to vážně potřebovala. Pošmourné londýnské počasí mi pomalu začíná lézt na mozek, a to ještě zdaleka nezačal ten skutečně studený podzim a jeho typické mlhy a vlezlé plískanice.

Celý článek »

15. 10. 2007

Veřte – nevěřte

Když jsem v páťáku na VŠE zpracovávala v rámci jednoho předmětu výzkum na téma HOAXů, byla jsem poměrně nemile překvapená tím, jak málo vysokoškoláků o existenci těchto podvodných e-mailů ví. Ba co víc, řada z nich byla jejich nadšenými rozesílači a některé ze svých přátel jsem nakonec musela přes opakované přesvědčování zařadit do spamového filtru (možná právě teď někteří z vás konečně pochopili, proč na vaše e-maily dlouhodobě vůbec nereaguju).

Celý článek »

11. 10. 2007

mloo-vee-tay anglitsky proseem

Občas tu propadám špatným náladám, když si představím, jak asi kostrbatě zní moje výslovnost místňákům. Může se to zdát jako drobnost, ale ona je správná výslovnost vážně hodně důležitá. Vzniká díky ní velká část vzájemného neporozumění a trapasů – stačí dát jen špatně důraz ve slově „important“ a hned je z něj úplný „impotent“. A protože Angličané si důležitost správné výslovnosti evidentně uvědomují, velmi na ni dbají i při učení cizích jazyků.

Celý článek »

8. 10. 2007

Live in sin

Minulý týden přišlo ve škole na řadu další neotřelé téma – láska. Ve složení tří Turkyň, Španělky, Itala, vyučující Angličanky a mě to byla debata opravdu zanícená. Pravda, Ital Daniele z ní byl trochu v rozpacích, a to zejména poté, co se jej jedna z přítomných dívek bez rozpaků optala, kdy měl naposledy sex. Přísahala bych, že kdyby se v tu chvíli mohl nepozorovaně vypařit, určitě by této možnosti zavčas a rád využil.

Celý článek »

5. 10. 2007

Kdo mi dělá linkbuilding?

Včera večer jsem při procházení statistik návštěvnosti svého blogu narazila na jeden zvláštní odkazující web. Nejdřív mi blesklo hlavou, že za tím stojí má drahá polovička, která pojala budování zpětných odkazů pro můj blog značně svérázným způsobem. Tuto hypotézu jsem však hned vzápětí logickými argumenty zamítla. Chvíli jsem se pak domnívala, že se prostě zase jen nějaký inteligent dobře baví na cizí účet, ale nakonec jsem té záhadě po troše investigativního šťourání přece jen přišla na kloub.

Celý článek »

2. 10. 2007

Gorilí marketing

Včera se mi ve škole splnilo přání a po několika týdnech pro mě nepříliš záživných témat jsem se konečně dočkala. Přišla řada na marketing – obor, který jsem na VŠE v Praze vystudovala a k němuž mám přece jen blíž než ke zdravému jídlu (ne, opravdu si nehlídám počet snědených kalorií), extrémním sportům (ano, na sebevraždu se vážně cítím příliš mladá) nebo statistice (popisování průběhu grafu nemá daleko k některým mým nočním můrám). Návdavkem k tomu jsem dostala i praktickou lekci v tom, jak moc se anglický humor liší od toho našeho (nebo alespoň určitě od toho mého).

Celý článek »